logo_nanodriva

Oleje jsou sestaveny s použitím nanočástic, které svými vlastnostmi způsobují snížené tření, vedoucí ke snížení spotřeby paliva nejméně o 3% a výrazné, až 50%, redukci opotřebení součástí motoru. Díky menší produkci výfukových zplodin dochází rovněž ke zvýšené ochraně katalyzátorů (TWC) a filtrů pevných částic (DPF).

Jeden ze způsobů, jak snížit spotřebu paliva, je použít olej s nižší viskozitou. U tradičně vyráběných olejů může být ovšem nevýhodou oslabování olejového filmu při vyšších provozních teplotách s rizikem zvýšeného opotřebení součástí motoru.

Technologie Nanodrive společnosti Millers Oils tento problém řeší a nabízí tak dosažení nižšího koeficientu tření bez nutnosti snížení viskozity použitého oleje, a to při zachování adekvátně silného olejového filmu, který přispívá k minimálnímu opotřebení. Tím jsou sníženy náklady na pohonné hmoty, protože na otáčku motoru je zkrátka potřeba méně energie.

Technologie nanočástic se stala nejinovativnějším novým produktem na World Motorsport Sympoziu 2009 a v roce 2013 získala Ocenění za vývoj a technologii od Motorsport Industry Association (MIA).

Zobrazit produkty
nanodrive_obr

Millers Oils Ltd.

Anglická rodinná firma „Millers Oils Ltd.“ byla založena v roce 1887 v severoanglickém městě Brighouse. I v současnosti se jedná o podnik rodiny Miller, který již 125 let vyrábí maziva prvotřídní kvality.

Firma klade silný důraz na osobní a spolehlivé služby zákazníkům společně s pověstnou excelentní kvalitou.

Díky stálým investicím do vývoje produktů, nejvyšší úrovni používané technologie a systému výstupní kontroly kvality náleží výrobky Millers Oils k nejpokrokovějším na světě.

V současnosti používá u závodních motorových olejů řady Motorsport unikátní triesterovou technologii, která překonává nejmodernější syntetické oleje na bázi polymerů nebo diesterů.

V roce 2009 představila firma Millers Oils novou řadu závodních převodových olejů s použitím nanotechnologií, za kterou získala ocenění “Most Innovative New Motorsport Product” na World Motorsport Symposium v Oxfordu a dále odbornou cenu MIA (Motorsport Industry Association) za Technologie a inovaci.

Od roku 2012 jsou nanočásticemi aditivovány i motorové oleje CFS NT v řadě Motorsport a od roku 2013 motorové a převodové oleje pro civilní použítí v řadě Nanodrive Energy Efficient. Dochází ke snížení koeficientu tření, opotřebení součástí a ke zvýšení výkonu motoru. V civilních aplikacích přispívá aplikace olejů s nanočásticemi také ke snížení spotřeby paliva, kdy je díky menší produkci emisí méně zatěžován výfukový systém (TWC a DPF).

certifikat-millers
100% Complete
100% Complete
100% Complete
100% Complete